تمام نکات قبل از خرید زمین| زمین در اوشیان‌سرمایه‌گذاری‌مطمئن برای آینده

29 آذر 1401
0 دیدگاه
نکات قبل از خرید زمین ، عکس گرافیکی از دست درحال نقاشی خانه ای به همراه درخت در دشت وسیع سرسبز

بالا نگه داشتن ارزش پول در دوره ای که با تورم های افسار گسیخته روبرو هستیم می تواند آینده ای مطمئن را برایمان به وجود آورد؛ به همین منظور بسترهای مختلفی برای سرمایه گذاری پیش روی ما قرار داده شده است که ما در این مقاله به امن ترین و کم ریسک ترین آنها به نام سرمایه گذاری در ملک یعنی خرید زمین اشاره می کنیم. با خرید زمین در بهترین نقاط ایران مانند: مناطق شمالی می توان به یک سودآوری بالا رسید، اما به شرطی که با دانش و با رعایت اصول و قوانین جلو برویم.با ما همراه باشید تا شما را با نکات قبل از خرید زمین در اوشیان نیز آشنا کنیم تا بتوانید با خرید زمین در اوشیان به هر آنچه انتظار دارید برسید.

بیشتر بخوانید:  اگر می خواهید با امور تعیین کننده سرمایه گذاری ملک در اوشیان و همچنین از بهترین سرمایه گذاری در اوشیان با خبر شوید می توانید مقاله”الگوریتم‌های تعیین‌کننده سرمایه‌گذاری در اوشیان| بهترین ملک برای سرمایه‌گذاری چیست؟” را مطالعه کنید.

روستای اوشیان از توابع بخش چابکسر شهرستان رودسر در استان گیلان می باشد که به دلیل دارا بودن زیبایی های چشم نواز و طبیعت بکر و آب و هوای معتدل و خنکش به یک منطقه گردشکری تبدیل شده است. زیبایی اوشیان به گونه ای است که تصور می کنید گروهی از برجسته ترین نقاشان مطرح دنیا دورهم جمع شده اند و آن را نقاشی کرده اند، این روستا که همانند بهشتی کوچک و رؤیایی می ماند چشم ها را به سمت خود جذب می کند و به روح آدمی جان تازه ای می بخشد.

 برای آدرس دقیق روستای اوشیان از گیلان بر روی لینک کلیک کنید 

نکات قبل از خرید زمین، نمایی دور از طبیعت بسیار زیبا از روستایی در کوهپایه سر سبز و با بک گراند کوه های جنگلی
طبیعت سرسبز اوشیان

 

مزایای خرید زمین در اوشیان

قبل از ورد به مسئله نکات قبل از خرید زمین ممکن است این سؤال در ذهنتان ایجاد شود که چرا خرید زمین در اوشیان با استقبال مردم روبرو شده است؟  از همین رو اشاره کوتاهی در این بازه می اندازیم.  باید گفت یکی از مهمترین موارد که حائز اهمیت بودن آن را نشان می دهد پتانسیل رشدپذیری در این منطقه و در کلیه مناطق شمالی می باشد. در اکثر نقاط ایران ظرفیت ساختمان سازی به حداکثر خود رسیده است اما اوشیان با دارا بودن هوایی مطلبوب و سالم و طبیعتی بکر و دارا بودن فروانی زمین، پتانسیل سرمایه گذاری‌های مختلف را نیز در خود جای داده است چرا که هنوز هم ظرفیتهای خالی برای رشد اقتصادی در آن وجود دارد. یکی دیگر از این عوامل، قیمت مناسب زمین در اوشیان نسبت به سایر نقاط دیگر می باشد، پس بخاطر به صرفه بودن خرید زمین در  روستای اوشیان. این منطقه در مقایسه با مناطق دیگر شمال کشور، قیمت زمین در اوشیان نسبتاً مناسب‌تر است و برای سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، باغبانی و توریستی، گزینه‌ی خوبی است از همین رو افرد خرید در آن را به شهرهای دیگر کشور ترجیح می دهند.

 • قیمت مناسب زمین در اوشیان
 •  آب و هوای دلپذیر
 • امکانات رفاهی و تفریحی
 • جاذبه های گردشگری
 • خیابان های آسفالته
 • دسترسی عالی
نکات قبل از خرید زمین، نمای پایین از زمین سرسب و دو ردیف درختچه های کاج در هوای آفتابی
زمین حاصلخیز اوشیان

نکات مهم قبل از خرید زمین در اوشیان

می دانید که  سرمایه گذاری در حوزه ملک یکی از گزینه های بسیار سودمند در داشتن آینده ای درخشان است اما به شرط آنکه اصولی و طبق الگوریتم های خاص خود پیش رود از همین رو یکی از عوامل تعیین کننده در سرمایه گذاری موفق در اوشیان آموزش در این حوزه است. خرید زمین در اوشیان یکی از سرمایه‌گذاری‌هایی مطمئنی بوده که می‌توانید انجام دهید، اما  باید به نکات پیش از خرید زمین توجه کنید:

 • هدفتان را مشخص کنید
 • میزان بودجه خود را بسنجید
 • منطقه مورد نظر را مشخص کنید
 • به سند زمین دقت کنید
 • زمین را از لحاظ حقوقی مورد بررسی قرار دهید
 • کاربری زمین را مشخص کنید

 

۱. بررسی مالکیت: قبل از خرید زمین باید مطمئن شوید که فروشنده واقعی صاحب زمین است. برای این منظور می‌توانید به دفتر ثبت اسناد مراجعه کنید و مالکیت زمین را بررسی کنید.

۲. سند زمین: بررسی سند زمین از اهمیت بسیاری برخوردار است، زیرا سند مالکیت زمین نشان‌دهنده مالکیت مشروع فرد بر زمین است. قبل از خرید زمین باید سند زمین را بررسی کنید و از اطمینان از صحت و سالم بودن آن مطمئن شوید.

۳. کاربری زمین: قبل از خرید زمین باید از کاربری آینده زمین آگاه شوید. آیا زمین شما قابلیت ساخت یک واحد مسکونی دارد؟ یا از آن برای کشت زمین و یا دامداری استفاده خواهید کرد؟ برای اطمینان از کاربری آینده زمین، با شهرداری و یا معاونت زمین‌شناسی شهرستان مربوطه تماس بگیرید.

۴. موقعیت جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی زمین نقش بسیار مهمی در ارزش زمین و همچنین در کاربری آینده آن ایفا می‌کند. در نظر داشته باشید که زمینی که در محل‌های با امکانات مانند دسترسی به مراکز خرید، مدارس و بیمارستان‌ها قرار دارد، ارزش بیشتری خواهد داشت.

 

نکات قبل از خرید زمین، بررسی موارد حقوقی زمین توسط فرد حقوقدان بر روی میز
مسائل حقوقی در خرید زمین

۵. وضعیت زمین: قبل از خرید زمین باید به وضعیت زمین نیز توجه کنید، مهمترین عواملی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از خاک و رطوبت زمین، شیب زمین، نوع آب و هوا، نزدیکی به منابع آب و برق، ساختمان‌های پیر و دیوارها و دیگر عوامل محیطی. این عوامل ممکن است تاثیر بسزایی بر قابلیت استفاده از زمین، هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن و حتی ارزش بازاری زمین داشته باشند.

بنابراین، اگر قصد خرید زمین را دارید، بهتر است به دقت وضعیت زمین را بررسی کرده و تمام عوامل موثر بر آن را مورد بررسی قرار دهید. در صورت وجود نقصان‌هایی مانند رطوبت زیاد، شیب زیاد و سایر مشکلات، بهتر است هزینه‌های تعمیر و نگهداری زمین را در نظر بگیرید و این هزینه‌ها را در قیمت نهایی زمین در نظر بگیرید تا بهترین تصمیم را بگیرید و پس از خرید زمین با مشکلاتی مواجه نشوید.

۶. محیط اطراف: بررسی محیط اطراف زمین نیز بسیار مهم است. باید به این نکته توجه کنید که زمین شما در نزدیکی چه محل‌هایی قرار دارد؟ آیا در نزدیکی جاده و یا فرودگاه قرار دارد؟ آیا نزدیک به صنایع و کارخانه‌هاست؟ همه این مسائل می‌تواند بر تصمیمات شما در خصوص خرید زمین تأثیرگذار باشد.

۷. هزینه‌ها: قبل از خرید زمین باید به هزینه‌های مربوط به آن توجه کنید. به علاوه، باید هزینه‌های مربوط به مشاوره‌ها، آزمایش‌ها و پرداخت مالیات‌های مربوط به زمین را نیز در نظر بگیرید.

به طور کلی، قبل از خرید زمین باید به تمام جزئیات مربوط به آن توجه کرد و از صحت و سالم بودن زمین اطمینان حاصل کرد. همچنین، بهتر است قبل از خرید زمین به مشاوران املاک مراجعه کرده و راهنمایی‌های آن‌ها را در خصوص خرید زمین دریافت کنید.

 

 

ارسال دیدگاه