تمام نکات مهم قبل از خرید ملک در اوشیان که هر خریداری لازم است بداند!

13 آذر 1401
0 دیدگاه
نکات مهم قبل از خرید ملک ، نمایی از ویلاهای ساخته شده در دل کوه های جنگلی

برای خرید ملک در اوشیان نکات طلایی و بسیار مهمی وجود دارد که با دانستن آن ها به سود بالا و سرمایه گذاری درستی دست پیدا خواهید نمود. همه افراد در تلاشند تا مقداری از اموال خود را برای سرمایه گذاری در بازارهای مختلف به منظور حفظ ارزش دارایی و کسب سود و درآمد کنار بگذارند.اینکه سرمایه گذاری در کدام حوزه بهتر است نیاز به علم و تحقیقات بسیاری دارد، اما اگر می خواهید یک سرمایه گذاری امن و مطمئن که دارای ریسک پذیری پایین و ضرر مالی پایین می باشد انجام دهید، ما به شما سرمایه گذاری در ملک را پیشنهاد می دهیم.

 

نکات مهم قبل از خرید ملک، نمایی از دور از روستای اوشیان و یلاهای لاکجری در کوهپایه  رشته کوخ البرز
نمای از روستای اوشیان

نکات مهم قبل از خرید ملک در اوشیان

  • اسناد مربوط به ملک مورد بررسی قرار دهید

از نظر حقوقی این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد چراکه گاهی در اسناد ملکی مواردی نوشته می شود که صاحبین ملک یا بی خبر از آنها هستند و یا  سعی در پنهان کاری آنها دارند، پس حتما مندرجات داخل سند که شامل: مساحت ملک، موقعیت ملک، آخرین مالکین، انشعابات و… می شوند را با دقت بخوانید تا خریدی مطمئن انجام دهید.

  • آزاد بودن ملک را ارزیابی کنید

گاهی ممکن است ملک مد نظر شما درگیر مشکلاتی از قبیل: در رهن بانک بودن و یا در اجرای حکم صادره شده از مراجع قضایی باشد که در این صورت باید سند آزاد شود و سپس به نام خریدار تنظیم و ثبت گردد.

نکات مهم قبل از خرید ملک، نمای راست ویلا با نمای چوبی استخردار  با پنجره بزرگ
نمایی از ویلای چوبی لاکچری
  • توجه به انشعابات آب و برق و موقعیت ملک

زمانی که قصد خرید ملک در اوشیان را دارید، بررسی کنید که یا امکانات اولیه مانند: آب و برق دارد و به مراکز مهمی همچون درمانی، خرید و مرکزاصلی شهر نزدیک است، این موارد باعث افزایش ارزش ملک شما می شوند.

  • سن ملک و کیفیت سازه آن

اگر خرید ویلا و آپارتمان در اوشیان هدف شما می باشد حتمأ از نظر سن و قدمت، آن را مورد بررسی قرار دهید چراکه هرچه سن ساخت بیشتر باشد ارزش مالی آن کمتر می شود، البته می توانید ملکی قدیمی خریداری کنید و طبق بودجه ای که در اختیار دارید آن را نوسازی نمایید تا با فروشش به سود بالایی برسید.توجه به کیفیت سازه و مصالح به کار رفته در آن نیز اهمیت بسیاری در خرید ملک دارد چرا که نامطلوب بودن این موارد می تواند بنا را از بین ببرد و خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد.

  • قیمت ملک

قبل از اینکه به خرید ملک در اوشیان بپردازید قیمت ملک های منطقه ای را که در نظر دارید بپرسید تا متعارف با قیمتهای همان محله ویلا، آپارتمان و زمین خود را خریداری نمایید.

ارسال دیدگاه