تمام نکات مهم قبل از خرید ملک در اوشیان که هر خریداری لازم است بداند!

13 آذر 1401
0 دیدگاه
نکات مهم قبل از خرید ملک ، نمایی از ویلاهای ساخته شده در دل کوه های جنگلی

برای خرید ملک در اوشیان نکات طلایی و بسیار مهمی وجود دارد که با دانستن آن ها به سود بالا و سرمایه گذاری درستی دست پیدا خواهید نمود. همه افراد در تلاشند تا مقداری از اموال خود را برای سرمایه گذاری در بازارهای مختلف به منظور حفظ ارزش دارایی و کسب سود و درآمد کنار بگذارند.اینکه سرمایه گذاری در کدام حوزه بهتر است نیاز به علم و تحقیقات بسیاری دارد، اما اگر می خواهید یک سرمایه گذاری امن و مطمئن که دارای ریسک پذیری پایین و ضرر مالی پایین می باشد انجام دهید، ما به شما سرمایه گذاری در ملک را پیشنهاد می دهیم.

 

نکات مهم قبل از خرید ملک، نمایی از دور از روستای اوشیان و یلاهای لاکجری در کوهپایه رشته کوخ البرز
نمای از روستای اوشیان

نکات مهم قبل از خرید ملک در اوشیان

 • اسناد مربوط به ملک مورد بررسی قرار دهید

از نظر حقوقی این مورد بسیار حائز اهمیت می باشد چراکه گاهی در اسناد ملکی مواردی نوشته می شود که صاحبین ملک یا بی خبر از آنها هستند و یا  سعی در پنهان کاری آنها دارند، پس حتما مندرجات داخل سند که شامل: مساحت ملک، موقعیت ملک، آخرین مالکین، انشعابات و… می شوند را با دقت بخوانید تا خریدی مطمئن انجام دهید.

 • آزاد بودن ملک را ارزیابی کنید

گاهی ممکن است ملک مد نظر شما درگیر مشکلاتی از قبیل: در رهن بانک بودن و یا در اجرای حکم صادره شده از مراجع قضایی باشد که در این صورت باید سند آزاد شود و سپس به نام خریدار تنظیم و ثبت گردد.

نکات مهم قبل از خرید ملک، نمای راست ویلا با نمای چوبی استخردار با پنجره بزرگ
نمایی از ویلای چوبی لاکچری
 • توجه به انشعابات آب و برق و موقعیت ملک

زمانی که قصد خرید ملک در اوشیان را دارید، بررسی کنید که یا امکانات اولیه مانند: آب و برق دارد و به مراکز مهمی همچون درمانی، خرید و مرکزاصلی شهر نزدیک است، این موارد باعث افزایش ارزش ملک شما می شوند.

 • سن ملک و کیفیت سازه آن

اگر خرید ویلا و آپارتمان در اوشیان هدف شما می باشد حتمأ از نظر سن و قدمت، آن را مورد بررسی قرار دهید چراکه هرچه سن ساخت بیشتر باشد ارزش مالی آن کمتر می شود، البته می توانید ملکی قدیمی خریداری کنید و طبق بودجه ای که در اختیار دارید آن را نوسازی نمایید تا با فروشش به سود بالایی برسید.توجه به کیفیت سازه و مصالح به کار رفته در آن نیز اهمیت بسیاری در خرید ملک دارد چرا که نامطلوب بودن این موارد می تواند بنا را از بین ببرد و خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد.

 • قیمت ملک

قبل از اینکه به خرید ملک در اوشیان بپردازید قیمت ملک های منطقه ای را که در نظر دارید بپرسید تا متعارف با قیمتهای همان محله ویلا، آپارتمان و زمین خود را خریداری نمایید.


هنگام خرید ویلا، آپارتمان، زمین در اوشیان باید به چه مواردی توجه کنیم

 • بودجه

از قیمت ویلا در اوشیان اطلاعات کاملی را کسب کنید و سعی کنید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید ویلای متناسب با آن خریداری نمایید، در این زمینه می توانید از مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی معتبر کمک بگیرید تا با توجه به لیستی که در اختیارتان قرار می دهند ویلایی که انتظار دارید را پیدا کنید.

 • شناخت بازار

هنگام که قصد خرید ویلا، آپارتمان، زمین در اوشیان را دارید ابتدا بازار را خوب بررسی کنید و با مشاورین املاک در اوشیان صحبت کنید تا گزینه های مناسب و باکیفیتی را در اختیارتان قرار دهند، همچنین از برنامه های اینترنتی که در زمینه خرید و فروش ملک طراحی شده اند می توانید کمک بگیرید تا در بازار رقابتی خدای نکرده ضرر نکنید.

 • نوع ویلا

ویلا در انواع مختلفی نظیر: ویلای جنگلی، ویلای دو طبقه و دوبلکس، ویلای ساحلی، ویلای شهرکی وجود دارد، شما با توجه به شرایط خود و آنچه که مد نظر دارید باید با به مزایا و معایب آنها پرداخته تا بهترین گزینه را برای خرید و سرمایه گذاری انتخاب کنید.

از میان نمونه های مختلف ویلاها، ویلای شهرکی بخاطر داشتن امنیت مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است چرا که شهرک ها معمولأ حراست داشته و از ویلا ها محافظت می کنند.

اوشیان 856413513

 • آب و هوا

تغییرات آب و هوایی در اوشیان را شناسایی کنید به عنوان مثال: هنگامی که قصد خرید ویلا در کنار دریا را دارید به جزر و مد دریا توجه کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

 • دسترسی

توجه به رفت و آمد ویلا یکی از نکته های مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، سعی کنید ملکی را انتخاب نمایید که دسترسی آسان به مراکز خرید، مراکز درمانی  و جاده های اصلی داشته باشد و ترافیک را نیز مورد بررسی قرار دهید.

 • امکانات

هنگام خرید ویلا، آپارتمان، زمین در اوشیان توجه به امکاناتی نظیر آب و برق که پایه ها و ارکان اصلی هر ملکی هستند اهمیت ویژه ای دارد، خصوصأ درباره آب که حتمأ باید قابل شرب باشد.

امروزه دسترسی به تلفن و اینترنت نیز به یک مسئله مهم تبدیل شده است که باید آن را نیز مد نظر بگیرید.

___________________________________________________________________________________

“برای آرامش و راحتی چشمانتان به جای خواندن به پادکست بالا گوش فرادهید”

___________________________________________________________________________________

 • کیفیت ساخت

توجه به مصالح و متریال هایی که برای ساخت ویلا و آپارتمان مورد استفاده قرار گرفته اند بسیار مهم می باشد، پس باید کیفیت ساخت ویلا را مورد بررسی قرار دهید و سپس به خرید ویلا و آپارتمان در اوشیان اقدام کنید.

 • نوع سند و مالکیت

زمانی که قصد خرید ویلا، آپارتمان، زمین در اوشیان را دارید باید توجه کنید که سند شش دانگ به نام شما شود و هیچ ابهاماتی در آن وجود نداشته باشد، همچنین باید توجه کنید سند ویلایی که خریداری می کنید در رهن بانک نباشد چرا که می تواند برای سکونت و تملک شما مشکلاتی را ایجاد کند.

ارسال دیدگاه